Image

اصطلاحات کاربردی در تجهیزات سیستم کنفرانس

ردیف اصطلاح توضیحات

1

DSP

In mic & processor

Digital Signal Processing

ریزپردازنده یا مجموعه مداری که بر روی سیگنال‌های دیجیتال ورودی بر اساس الگوریتم تعریف شده، پردازش خاصی را انجام می‌دهد. مثلاً: در میکروفن باعث پخش صدایی واضح و رسا می شود.

2

SPL

In mic

Sound Pressure Level

به میزان حجم قابل پذیرش امواج صوتی در بازه زمانی مشخص گفته می شود . این اصطلاح در میکروفن با Max SPL یا همان بالاترین حجم پذیرش امواج صوتی بر حسب دسی بل نامیده می شود.

3

VFD

In full digital mic

variable-frequency drive

درايو VFD يك سيستم براي كنترل كردن سرعت چرخش يك موتور AC و كنترل فركانس تغذيه اعمال شده به موتور الكتريكي است و باعث کنترل ولتاژ می شود.

4

IC Card

In full digital mic

Integrated Circuit Card

نوعی از کارت های هوشمند، که می توان از آنها به عنوان ذخیره کننده اطلاعات استفاده کرد، مانند : امضای الکترونیکی و ....

5

Integrate

In PGMII & PGMIII

یکپارچه سازی اطلاعات در پردازنده

6

OPS

on-base percentage & slugging average

متوسط شاخص شارژ باطری و نگهداری آن.

7

mAh

milli Ampere-hour

واحد الکترونیکی : میزان مصرف برق بر حسب میلی آمپر در یک ساعت.

8

DHCP

In wireless mic

Dynamic Host Configuration Protocol

پروتکلی است که توسط دستگاه‌های شبکه‌ای بکار می‌رود تا پارامترهای مختلف را که برای عملکرد برنامه‌های منابع گیر در IP (پروتکل اینترنت) ضروری می‌باشند، بدست آورد. با بکارگیری این پروتکل، حجم کار مدیریت سیستم به شدت کاهش می‌یابد و دستگاه‌ها می‌توانند با حداقل تنظیمات و یا بدون تنظیمات دستی به شبکه افزوده شوند و برای هر دستگاه یک IP مستقل تعریف می شود.

9

Hi-Fi

In mic

High fidelity

سیستم صوتی باید بدون ایجاد کمترین تغییری سیگنال صوتی را به ما تحویل دهد. Hi-Fi از مجموعه کامپوننتهایی تشکیل شده که عبارتند از 1. سورس یا همان پخش کننده مانند یک CDPlayer و یا یک دیسک خوان 2. بخش تقویت سیگنال که دو قسمت Pre Amplifier و Power Amplifier داره 3. بلندگو 4. کابلهای اتصال دهنده

10

MIPS

In PGMII & PGMIII

Microprocessor without Interlocked Pipeline Stages

یک نوع معماری پردازنده از نوع معماری ریسک است که توسط شرکت میپس تکنولوژی طراحی شده است. نسخه‌های اولیه میپس ۳۲ بیتی بودند که بعدها نسخه‌های ۶۴ بیتی هم عرضه شدند. پردازنده‌های میپس عمدتاً در سامانه‌های توکار از جمله دستگاه‌های ویندوز سی‌ای، مسیریاب‌ها، کنسول‌های بازی‌های ویدیویی همانند پلی استیشن، پلی‌استیشن ۲ و پلی‌استیشن پرتابل استفاده شده‌اند.

11

پروتکل

تعریف قالب و ترتیب مبادله پیام ها بین دو یا بیش از دو موجودیت ارتباطی است. به زبان ساده پروتکل یک قرارداد در نحوه مبادله اطلاعات در جامعه شبکه های کامپیوتری می باشد و نوع عملیات لازم برای انتقال یا دریافت یک پیام را نیز مشخص می کند.

12

NTSC

In camera

National TV System Comete

این استاندارد از نسبت درازا به پهنای ۴:۳ برای اندازه صفحه تصویر استفاده می‌کند و هر فریم تصویر تشکیل شده‌است از ۵۲۵ خط و تعداد فریم‌ها در ثانیه ۳۰ فریم است.

13

XP,SP,LP,EP Mode

In Recorder

Xp mode is the best quality.

SP (standard play): The wise choice. This setting tries to hit the fine balance between quality and duration. In this setting, the compression is not that big to ruin the video, but not that small to make the video too big. It can fit 2 hours of video in a single sided (4.7gig capacity) dvd. This is the lowest quality setting I accept to use, as everything below this looks like and old VCD.

LP (long play): Can fit 3 hours and 40 minutes on a 4.7gig capacity dvd. This kind of quality looks like a video CD. Use only if it's your last resort.

EP (extended play): Even worse that LP.

14

EXview HAD CCD

In camera

Elemental Technologies that Improve Sensitivity

تکنولوژی است جهت افزایش حساسیت لنز و ایجاد تصویری با شفافیت بیشتر.

Copyright © 2017- ® تمامی حقوق برای گلدویژن محفوظ است