اطلاعات فنی میکروفن های کنفرانس

تفسیری از اطلاعات فنی میکروفن های کنفرانس

( بخش دوم )

حداکثر سطح فشار صدا

SPL حداکثر سطح فشار صدا است که می تواند قبل از ایجاد نویز، توسط میکروفون تبدیل به یک سیگنال الکتریکی شود . این اعوجاج می توانند به دلایل فیزیکی بوجود بیایند که اولین مرحله تقویت میکروفون می باشد. حداکثر "SPL" به منظور بررسی "درصد اعوجاج " می باشد، که در اینجا حداکثر "SPL" اندازه گیری می شود، تولید کنندگان میکروفن های کنفرانس، درصدهای مختلفی از مجموع سطح اعوجاج هارمونیک برای اندازه گیری حداکثر SPL، مشخص می کنند و در بسیاری از موارد، کمترین درصد نشان دهنده میزان کیفیت یک میکروفن کنفرانس می باشد.

برای بالا بردن کیفیت یک میکروفن کنفرانس، باید مقدار SPL و یا همان حداکثر سطح فشار صدا را کاهش داد. مقدار دقیق اعوجاج در یک میکروفن کنفرانس به یک تابع انتقال خاص از صدای میکروفن ها وابسته خواهد بود.

به عنوان مثال یک حداکثر "SPL" ارزش 100" پا " را دارد. این مقدار 100 برابر و یا 40Db بیشتر از استاندارد یک محرک صوتی1) پا یا 94 دسی بل) ارزش دارد SPL) برای اندازه گیری حساسیت صدای خروجی از میکروفن کنفرانس ها می باشد ). بنابر این حداکثر "SPL" می تواند 134) دسی بل ((94دسی بل + 40 دسی بل) عنوان شود. این مقدار نیز می تواند در دامنه الکتریکی بیان شود . ولتاژ خروجی تولید شده توسط این محرک صوتی نیز 100 بار از مقدار حساسیت صدای خروجی میکروفن کنفرانس ها بیشتر می باشد.

اگر میکروفون کنفرانس ها دارای یک "حساسیت صدای خروجی" از 7.75mV / PA یا – 40 dBu/PA باشند ( در مثال ارائه شده )، حداکثر "SPL " می تواند ولتاژ خروجی 775mV یا 0 DBU را تخمین بزند که این امر به وضوح در زیر نشان داده شده است.
نمودار:

jadval microphon

یکشنبه, 23 آبان 1395 11:48 خواندن 735 دفعه

Copyright © 2017- ® تمامی حقوق برای گلدویژن محفوظ است